0
0
0
icons icons icons ny-sale ny-sale bf bf icons-main icons-main icons icons icons icons-main sprite-icons-48

Як вибрати ліжко, щоб сон був максимально комфортним?

Як вибрати ліжко, щоб сон був максимально комфортним?

Вибір ліжка для комфортного та здорового сну 

Вибираючи ліжко, ми підбираємо не лише меблі, а й зручне місце для здорового сну. Причому слово «здорового» тут вжито у прямому сенсі: від того, як ми відпочили, залежить не тільки настрій, працездатність, а й здоров'я.

Як вибрати ідеальне ліжко? Критеріїв підбору маса, пропонуємо розглянути основні різновиди ліжок, чим вони відрізняються один від одного?

Форма та розмір ліжка

Автори статті схиляються до того, що прямокутна форма є оптимальною для комфортного відпочинку та гармонійного розташування ліжка у спальні. Однак, варіанти з хитромудрою геометрією дуже ефектно виглядають і, у певному інтер'єрі, можуть вигравати за дизайном у класичних моделей.

Що стосується розміру, то вибираючи ліжко потрібно відштовхуватися від зросту тієї людини або людей, які спатимуть на ній. Але потрібно пам'ятати, що в спальні повинні поміститися ще й інші меблі, а також залишитися місце для вільного пересування по кімнаті. Стандартні ліжка мають такі розміри (ширина):

 • односпальне ліжко: від 60 до 100 см;
 • полуторне ліжко: 120 см;
 • двоспальне ліжко: від 140 до 200 см.

Довжина ліжка, як правило, 190-200 см.

Є кілька простих рекомендацій щодо вибору ліжка по довжині, ширині та висоті:

 • довжина повинна бути мінімум на 10 см більше за зрост людини, яка буде на ній спати;
 • ширина двоспального ліжка повинна бути такою, щоб людина змогла спокійно закласти руки за голову, розташувавши лікті на одній лінії, і не потурбувала поруч сплячу людину;
 • на односпальному ліжку лікті не повинні виступати за її межі;
 • висота ліжка має бути такою, щоб підніматися з нього було комфортно та безпечно. Чим старша людина, тим вище у неї має бути ліжко.

Як влаштовані ліжка? Каркас та конструкція ліжка.

Якщо розглядати основну структуру ліжка, вона складається з двох частин: основа і каркас. На підставі розташовується матрац, а каркас утримує всю конструкцію.

Вибирайте ліжка відомих виробників, які цінують свою репутацію. Всі їхні меблі відмінної якості, незалежно від конструкції. В Україні це ESTELLA, Sofyno, Меблі Лев, Метакам, Метал Дизайн, Олімп.

Які матеріали використовуються для виготовлення ліжок?

Найбільш якісні ліжка виготовляють із масиву дерева та металу. Такі варіанти надійні та довговічні. Якісну річ видно, навіть якщо вона, на перший погляд, проста і виглядає непомітно. Дерев'яні ліжка популярні давно, а от залізні лише нещодавно увійшли до моди і перебувають зараз у тренді. Такі меблі, в якісному заводському виконанні, виглядають дуже дорого та небанально.

Є свої шанувальники і більш бюджетних варіантів (МДФ ДВП і ДСП). Недорогий матеріал може бути обтягнутий меблевою тканиною і виглядати досить ефектно, але треба бути уважним при виборі таких ліжок: у них можливий підвищений рівень емісії формальдегіду, якщо меблі виготовлялися в чагарних умовах.

Яка основа ліжка найбільш комфортна для сну?

Основи односпальних, полуторних та двоспальних ліжок однакові. Вони бувають таких видів:

 • ламельна основа (дерев'яні пластини або металеві трубки);
 • металеві решітки різної жорсткості;
 • основа з листового матеріалу.

Ортопеди рекомендують використовувати ламелі. Вони конструкційно найбільше підходять для сучасних матраців і навіть посилюють їх ортопедичний ефект.

У Thesofa більшість основ ліжок саме такі. Навіть у бюджетних варіантів (каркас, розкладачка, софа) дуже якісні ламелі.

Що таке посилені ламелі та каркас?

Якщо навантаження на основу ліжка більше 130 кг, то краще купити ліжко з посиленими ламелями і якщо навантаження набагато більше 130 кг, то і з посиленим каркасом.

Ламелі посилюють просто збільшенням кількості дерев'яних пластин або металевих трубок та скороченням відстані між ними. Це дає можливість:

 • підібрати м'який матрац, (це іноді буває необхідно за медичними показниками) адже потрібну жорсткість спальному місцю додадуть посилені ламелі;
 • на такій підставі термін служби матраца суттєво збільшується, довше зберігаються його ортопедичні властивості;
 • посилена ламельна основа також стає більш стійкою до зносу та деформації.

Посилення каркаса дозволяє уникнути прогинів дерев'яних чи металевих пластин навіть під дуже великим навантаженням.

Це вирішується додатковою поперечною перемичкою з ще однією або двома опорами.

Які ліжка найпопулярніші сьогодні?

Якщо говорити про двоспальні ліжка, то найчастіше люди обирають ліжка з підйомним механізмом. Навіть подіуми, оснащені газліфтом (підйомний механізм) не викликають дискомфорту при використанні. Навпаки, у висувних шухлядах міститься дуже багато різних речей, простір спальні використовується на 100%.

Механізми простіше та дешевше (пружинний та ручний) також знаходять свого покупця.

Завжди популярні дитячі ліжка, у тому числі двоярусний та триярусний варіант.

Вибір ліжка – це лише перший крок до здорового сну. Для того щоб відчути повну гармонію, треба вибрати ще й якісний матрац. Але про матраци поговоримо у наступній статті.

Коментарі
Схожі статті
10.10.2021
 Яке ліжко вибрати, металеве чи дерев'яне?
Яке ліжко вибрати, металеве чи дерев'яне?
Металеве ліжко або дерев'яне, яке вибрати?Вибирати завжди непросто, особливо якщо йдеться про важливі для здоров'я предмети інтер'єру. Якщо купити ліжко не зовсім вдало, то повноцінного відпочинку може й не вдасться. Крім того, необхідно враховувати ..
10.10.2021
Як правильно вибрати матрац?
Як правильно вибрати матрац?
Як обрати матрац?Якщо ви не знаєте, як вибрати матрац, то ця стаття допоможе скласти уявлення про асортимент та особливості простих та ортопедичних матраців.Відмінності ортопедичного матраца від звичайного.Ортопедичний матрац допомагає тілу прийняти ..